Osiem lat dla zabójcy konkubiny z Ustrzyk Dolnych
Fot. Archiwum

Na osiem lat pozbawienia wolności skazał Sąd Okręgowy w Krośnie Anatola U. z Ustrzyk Dolnych. 62-letni mężczyzna odpowiadał za ugodzenie nożem swojej konkubiny. 36-letnia Magdalena P. zmarła po trzech dniach w szpitalu. Oskarżony nigdy nie przyznał się do winy. – Za bardzo ją kochałem, by to zrobić – powiedział w sądzie.

Do tragicznego zdarzenia doszło w sierpniu 2017 roku. Anatol U. i Magdalena P. mieszkali na parterze domu wielorodzinnego w Ustrzykach Dolnych. Feralnej nocy kobieta przebywała w mieszkaniu swojego partnera, gdzie doszło między nimi do konfliktu. Kiedy kobieta postanowiła wrócić do swojego mieszkania, mężczyzna chwycił nóż i zadał jej cios od tyłu w okolice biodra. Ranna kobieta sama wezwała pogotowie. Niestety uszkodzenia narządów wewnętrznych i zapalenie otrzewnej doprowadziły do jej zgonu.

Prokuratura Rejonowa w Lesku oskarżyła Anatola U. o zabójstwo 36-letniej Magdaleny P. Biegli uznali jednak, że gdy do tego doszło, miał on znacznie ograniczoną zdolność pokierowania swoim postępowaniem przy zachowanej zdolności rozpoznawania czynów.

Wyrok nie jest prawomocny. Obrona zapowiada apelację z powodu braku dowodów, że to Anatol U. ranił nożem swoją konkubinę.

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Artykuły powiązane

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

Potrzebujesz pomocy? kliknij tutaj