"Baczyński" zainaugurował piąty sezon Sceny Teatralnej Polskiego Radia Rzeszów
Fot. Marcin Kalita

Scena Teatralna Polskiego Radia Rzeszów zainaugurowała w niedzielny wieczór (1 września) piąty sezon. Publiczność zgromadzona w naszym studiu koncertowym obejrzała monodram pt. "Baczyński. Apokalipsa" w wykonaniu aktorki gdańskiego Teatru Miniatura Edyty Janusz-Ehrlich.

To opowieść o matce i synu, wybitnym poecie, który zginął w czasie powstania warszawskiego w wieku 23 lat. Przedstawienie oparte na poezji Krzysztofa Kamila Baczyńskiego mówi o cierpieniu matki, stawia też pytania o sens pójścia na wojnę.

Autorką scenariusza i zarazem reżyserem przedstawienia jest Magdalena Olszewska. Za muzykę odpowiada Bartosz Hervy. Wizualizacje stworzył Łukasz Boros, a elementy scenografii Konstanty Kajtoch

Aktorce w spektaklu towarzyszą także głosy, których użyczyli: Konstancja Martin, Patryk Bitel, Konstanty Kajtoch, Aleksander Kluza i Alessandro Kollar.

Widzowie nagrodzili spektakl gromkimi brawami, a w rozmowie z nami podkreślali mocny, uniwersalny przekaz, zawarty w tekście monodramu.

Następny spektakl Sceny Teatralnej Polskiego Radia Rzeszów, transmitowany na naszej antenie, odbędzie się w studiu koncertowym im. Tadeusza Nalepy 29 września.

Oceń ten artykuł
(1 głos)

Artykuły powiązane

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

Potrzebujesz pomocy? kliknij tutaj