Zakończył się kolejny projekt "Ekoskopu"
Fot. Mirosław Ruszała

Stowarzyszenie Ekoskop z Rzeszowa zakończyło projekt "Alarm dla bioróżnorodności Podkarpacia". Przekonanie dzieci, że przyrodę trzeba szanować, a gatunki zagrożone chronić było celem tego projektu. Skorzystało z niego ponad 150 tys. uczniów szkół podstawowych, nauczycieli i pracowników Centrów Edukacji Ekologicznej.

Uczestnicy poznawali stan środowiska naturalnego oraz występujące w regionie rośliny i zwierzęta podczas wycieczek do rezerwatów przyrody i rejsów katamaranem po Wisłoku w Rzeszowie. Uczniowie siali łąki kwietne i wieszali budki dla ptaków. Zdaniem nauczycieli najcenniejsze były zajęcia w plenerze i laboratoryjne z użyciem mikroskopów, lornetek i szkieł powiększających - a wszystko uzupełnione wyjaśnieniami trenerów. W ramach projektu zakupiono też EkoMobil z wyposażeniem, który nadal dociera do szkół na zajęcia.

Wszystkie działania pochłonęły milion sto tys. zł. Pieniądze pochodziły z Funduszy Norweskich oraz Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Rzeszowie. Prawie trzyletni projekt "Alarm dla bioróżnorodności Podkarpacia" zakończył się 30 kwietnia. Szczegóły znaleźć można na stronie www.alarmdlabio.pl.

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Artykuły powiązane

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.
Zapoznaj się z Zasadami publikowania komentarzy na stronie radio.rzeszow.pl

Potrzebujesz pomocy? kliknij tutaj