Miliony na remonty i budowę dróg na Podkarpaciu
Fot. Archiwum

Ponad 335 milionów złotych trafi do podkarpackich samorządów na remonty i budowę dróg lokalnych - poinformował w Boguchwale lider listy do Sejmu w okręgu rzeszowsko-tarnobrzeskim Krzysztof Sobolewski.

Będzie to możliwe, jak podkreślał dzięki temu, że premier Mateusz Morawiecki podpisał ważne dla samorządów zarządzenie w tej sprawie.

Ogólnopolska pula to 6 miliardów złotych. Na przykład samorząd podrzeszowskiej Boguchwały otrzyma pieniądze na trzy inwestycje, dwie w samym mieście i jedną w Kielanówce.

Europoseł Prawa i Sprawiedliwości Tomasz Poręba podkreślał, że ważną dla Podkarpacia a także podrzeszowskich miejscowości jest dalsza budowa drogi ekspresowej S-19 czyli Via Carpatii. Zwłaszcza w okolicy Boguchwały przyczyni się ona do odciążenia komunikacyjnego.

Wszystko wskazuje na to, że podkarpacki odcinek Via Carpatii czyli droga ekspresowa S-19 prawdopodobnie ma być gotowa w całości do 2025 roku.

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Artykuły powiązane

 • 21 Lis, 2019
  Mobilne Centrum Edukacyjne w Rzeszowie
  Mobilne Centrum Edukacyjne w Rzeszowie
  Mobilne Centrum Edukacyjne przyjechało dzisiaj do Rzeszowa. W ogromnej ciężarówce, która stanęła na placu przy szkole podstawowej nr 10, były...
 • 21 Lis, 2019
  Wahadło po wypadku w Warzycach
  Wahadło po wypadku w Warzycach
  Uwaga kierowcy, zablokowany jest jeden pas ruchu między Jasłem, a Krosnem. Na krajowej drodze nr 28 w Warzycach zderzyły się...
 • 21 Lis, 2019
  Rzeszowskie przystanki nie dla autobusów MKS
  Rzeszowskie przystanki nie dla autobusów MKS
  Rzeszów ma coraz więcej autobusów miejskich, na przystankach zrobiło się ciasno, dlatego od nowego roku nie będą mogły zatrzymywać się...

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

Potrzebujesz pomocy? kliknij tutaj