"Jedź ostrożnie - na swój pogrzeb jeszcze zdążysz". Pod takim hasłem przez całe wakacje trwała kampania społeczna promująca bezpieczeństwo na drogach. Po raz drugi jej organizatorem była Fundacja Artis z Rzeszowa.

O godz. 17:00 na rzeszowskim Rynku nastąpi podsumowanie akcji, której głównym celem było zwiększenie świadomości kierowców, że jeżdżąc zbyt szybko lub pod wpływem środków odurzających, mogą stracić życie swoje lub najbliższych oraz osób postronnych.

Działania Fundacji miały szokować kierowców np. w ubiegłym roku wykorzystywany był karawan pogrzebowy, a organizatorzy oferowali 50 proc. rabatu na trumnę.

W tym roku Kampania kładła nacisk na bezpieczeństwo motocyklistów. Fundacja rozdała ponad 2500 sztuk "kart życia" i oferowała także pomoc psychologiczną i prawną osobom poszkodowanym w czasie wypadków.

W programie dzisiejszego wydarzenia znajdą się m.in.: występy akrobacji powietrznej, pokaz ratownictwa medycznego oraz porady ekspertów.

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Artykuły powiązane

 • 23 Lut, 2020
  Głosowanie na Europejskie Drzewo Roku trwa
  Głosowanie na Europejskie Drzewo Roku trwa
  Tylko do końca lutego na stronie www.treeoftheyear.org można zagłosować na Europejskie Drzewo Roku 2020. Polski kandydat do tego zaszczytnego tytułu...
 • 22 Lut, 2020
  Natalia Kawalec o krok od zwycięstwa
  Natalia Kawalec o krok od zwycięstwa
  Marcin Maciejczak ze wsi Bartochów w województwie łódzkim wygrał trzecią edycję The Voice Kids. W finale pokonał reprezentantkę Podkarpacia Natalię...
 • 22 Lut, 2020
  Pobili za telefon. Zostali zatrzymani
  Pobili za telefon. Zostali zatrzymani
  Policja zatrzymała dwóch napastników, którzy dwa tygodnie temu w Rzeszowie brutalnie pobili 27-latka. Do zdarzenia doszło przy ul. Wierzynka. Najpierw...

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

Potrzebujesz pomocy? kliknij tutaj