Zagłosuj na projekt budżetu obywatelskiego Rzeszowa
Fot. Archiwum

Można już głosować na projekty zgłoszone do Rzeszowskiego Budżetu Obywatelskiego 2020 roku. Mieszkańcy zaproponowali 106 inwestycji w trzech kategoriach: budowa i modernizacja infrastruktury miejskiej, zadania osiedlowe i działania o charakterze społecznym, edukacyjnym i kulturalnym. Do podziału jest 10 milionów złotych. Połowa tej kwoty przeznaczona zostanie na realizacje pomysłów z pierwszej kategorii - to m.in.modernizacja schroniska Kundelek, czy budowa placu zabaw w rejonie Lisiej Góry

Pula pieniędzy na zadania w II kategorii wynosi 4 mln zł i wśród pomysłów mieszkańców znalazły się np. budowa osiedlowych parkingów, chodników, ścieżki rowerowej i stacji ładowania pojazdów elektrycznych.

Milion złotych pozostał do podziału na zadania społeczne i kulturalne m.in pikniki rodzinne i naukowe, czy promowanie aktywności seniorów.

Głosowanie trwa do 20 września. Można to zrobić w formie papierowej i elektronicznej, a pełna lista projektów dopuszczonych do głosowania w ramach Rzeszowskiego Budżetu Obywatelskiego na 2020 r. zamieszczona jest na stronie internetowej rbo.erzeszow.pl.

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Artykuły powiązane

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

Potrzebujesz pomocy? kliknij tutaj