W Mielcu odbyło się IX Spotkanie Lotniczych Pokoleń
Fot. Maria Kornaga

Były sentymentalne wspomnienia i branżowe specjalistyczne rozmowy. Po raz dziewiąty spotkali się pasjonaci mieleckiego lotnictwa. Tradycyjne sierpniowe Spotkanie Lotniczych Pokoleń spełnia ogromną rolę - scala środowisko i jest miejscem wymiany wiedzy. To także okazja do wyróżnienia osób szczególnie zasłużonych.

W tym roku statuetkę Dedala otrzymał Kazimierz Szaniawski - prezes Stowarzyszenia Polskiego Lotnictwa PROMLOT - propagator historii przemysłu i ludzi lotnictwa, którzy przez lata konstruowali, modernizowali i podbijali świat wyrobami z Mielca. Wyróżnienie, czyli honorowego Dedala przyznano natomiast modelarzom z Młodzieżowej Akademii Umiejętności Technicznych Leonardo, którzy wracają właśnie z Rumunii z medalami na Mistrzostwach Europy Modeli Kosmicznych FAI.

Głównym organizatorem Spotkania Lotniczych Pokoleń jest Klub Miłośników Lotnictwa działający w ramach Towarzystwa Miłośników Ziemi Mieleckiej.

Spotkania Lotniczych Pokoleń organizowane są zawsze pod koniec sierpnia. To forma upamiętnienia zwycięstwa kpt. pil. Franciszka Żwirki i inż. pil. Stanisława Wigury w największych przedwojennych międzynarodowych zawodach samolotów turystycznych Challenge w Berlinie. 28 sierpnia minęło 87 lat od tego wydarzenia.

Oceń ten artykuł
(2 głosów)

Artykuły powiązane

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

Potrzebujesz pomocy? kliknij tutaj