Straż Graniczna zatrzymała nielegalnych imigrantów
Fot. Archiwum

Czterech nielegalnych imigrantów, którzy na piechotę przedostali się przez zieloną granicę z Ukrainy do Polski zatrzymała na Podkarpaciu Straż Graniczna. Wśród nich było trzech obywateli Indii i obywatel Rosji narodowości czeczeńskiej. Hindusi to mężczyźni w wieku od 23 do 34 lat. Przekroczyli granicę w okolicach Przemyśla.

Początkowo podawali nieprawdziwe dane osobowe, ale pogranicznicy odnaleźli ich dokumenty ukryte w lesie. Cudzoziemcy planowali dostać się do Niemiec i tam poszukać pracy.

Z kolei 41–letni Czeczeniec przedostał się do Polski w Bieszczadach. Planował pojechać do Austrii i tam poszukać pracy. Miał mu w tym pomóc jego rodak z austriackim obywatelstwem, którego strażnicy graniczni zatrzymali w pobliżu przejścia w Krościenku.

Nielegalni imigranci musieli powrócić na Ukrainę, a obywatel Austrii za pomoc w nielegalnym przekroczeniu granicy został ukarany mandatem.

Od początku tego roku bieszczadzcy Strażnicy Graniczni zatrzymali 30 nielegalnych imigrantów, którzy przekroczyli zieloną granicę z Ukrainy do Polski.

Oceń ten artykuł
(1 głos)

Artykuły powiązane

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

Polskie Radio Rzeszów

Adres:
Zamkowa 3
35-032 Rzeszów
Telefon:
+48 17 852 15 01
Faks:
+48 17 875 05 03

Dodatkowe informacje

Dodatkowe informacje:

Antena: + 48 17 222 22 22

Newsroom: +48 17 875 01 50

Studia terenowe

Ostatnie komentarze

Potrzebujesz pomocy? kliknij tutaj