Straż Graniczna zatrzymała nielegalnych imigrantów
Fot. Archiwum

Czterech nielegalnych imigrantów, którzy na piechotę przedostali się przez zieloną granicę z Ukrainy do Polski zatrzymała na Podkarpaciu Straż Graniczna. Wśród nich było trzech obywateli Indii i obywatel Rosji narodowości czeczeńskiej. Hindusi to mężczyźni w wieku od 23 do 34 lat. Przekroczyli granicę w okolicach Przemyśla.

Początkowo podawali nieprawdziwe dane osobowe, ale pogranicznicy odnaleźli ich dokumenty ukryte w lesie. Cudzoziemcy planowali dostać się do Niemiec i tam poszukać pracy.

Z kolei 41–letni Czeczeniec przedostał się do Polski w Bieszczadach. Planował pojechać do Austrii i tam poszukać pracy. Miał mu w tym pomóc jego rodak z austriackim obywatelstwem, którego strażnicy graniczni zatrzymali w pobliżu przejścia w Krościenku.

Nielegalni imigranci musieli powrócić na Ukrainę, a obywatel Austrii za pomoc w nielegalnym przekroczeniu granicy został ukarany mandatem.

Od początku tego roku bieszczadzcy Strażnicy Graniczni zatrzymali 30 nielegalnych imigrantów, którzy przekroczyli zieloną granicę z Ukrainy do Polski.

Oceń ten artykuł
(1 głos)

Artykuły powiązane

 • 05 Sie, 2020
  Brakuje krwi. RCKiK apeluje do mieszkańców Podkarpacia
  Brakuje krwi. RCKiK apeluje do mieszkańców Podkarpacia
  Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Rzeszowie apeluje do mieszkańców regionu o honorowe oddawanie krwi. Pilnie potrzebna jest krew z grup ...
 • 05 Sie, 2020
  Koronawirus na Podkarpaciu +32
  Koronawirus na Podkarpaciu +32
  Kolejna - 63 już ofiara koronawirusa na Podkarpaciu. W szpitalu w Tomaszowie Lubelskim zmarła mieszkanka powiatu lubaczowskiego. Państwowa Inspekcja Sanitarna...
 • 04 Sie, 2020
  Historia przemyskiego niedźwiedzia w bajce
  Historia przemyskiego niedźwiedzia w bajce
  "Gdzie się podział niedźwiadek z fontanny" to tytuł bajki napisanej na zlecenie przemyskiego magistratu przez Jarosława Sieka ilustrowanej przez Agnieszkę...

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.
Zapoznaj się z Zasadami publikowania komentarzy na stronie radio.rzeszow.pl

Potrzebujesz pomocy? kliknij tutaj