Festiwal Kultury Kresowej w Jarosławiu
Plakat

Już po raz jedenasty w Jarosławiu odbędzie się Międzynarodowy Festiwal Kultury Kresowej. Od dzisiaj (30.08) do 6 września zaplanowano koncerty, wykłady i wystawy dotyczące dziedzictwa dawnych kresów RP, leżących teraz w granicach Białorusi, Litwy i Ukrainy.

Inicjatorka przedsięwzięcia Elżbieta Rusinko prezes Towarzystwa Miłośników Lwowa i Kresów Południowo - Wschodnich w Jarosławiu, podkreśliła w rozmowie z nami rosnące zainteresowanie historią Kresów. "Na spotkania w ramach festiwalu przychodzą zarówno osoby wiekowe, pamiętające dawne czasy, jak i młodzież" - dodała.

Festiwal Kultury Kresowej zainauguruje o godz. 17:30 prezentacja multimedialna Tomasza Kuby Kozłowskiego na temat Targów Wschodnich we Lwowie. Targi Wschodnie, czyli wystawy przemysłu polskiego i zagranicznego, odbywały się w mieście nad Pełtwią od 1921 do 1939 roku. Również dzisiaj o godz. 19:00 odbędzie się wernisaż wystawy „Rossa – wileńska nekropolia".

Jutro w programie Festiwalu Kultury Kresowej w Jarosławiu m.in. wieczorna Biesiada Kresowa, z występami muzycznymi i degustacją przysmaków kuchni kresowej.

Oceń ten artykuł
(1 głos)

Artykuły powiązane

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

Potrzebujesz pomocy? kliknij tutaj