Małgorzata Rauch o nadchodzącym roku szkolnym
Małgorzata Rauch, podkarpacki kurator oświaty fot. mm

270 tysięcy uczniów z Podkarpacia, w tym 20 tysięcy pierwszaków, będzie się w tym roku uczyć w szkołach regionu.

Na kilka dni przed początkiem nauki, podkarpacki kurator oświaty mówiła na naszej antenie o najważniejszych zmianach, jakie zaszły w szkołach w związku z reformą oświatową. "To, przede wszystkim, powrót ośmioklasowej szkoły podstawowej i czteroletnich liceów, likwidacja gimnazjów, a także wzmocnienie szkolnictwa zawodowego" - uważa Małgorzata Rauch.

Kurator oświaty podkreśliła, że szkoła chce w tym roku przypomnieć uczniom o tragicznych wydarzeniach II wojny światowej, w 80. rocznicę jej wybuchu.

Podkarpaccy uczniowie z wielu placówek wezmą udział w akcji "Przerwany marsz", polegającej na symbolicznym dokończeniu, przerwanego przez wybuch wojny, marszu do szkoły ówczesnej młodzieży. Akcja będzie okazją do tego, aby młodsze i starsze pokolenia mogły wspólnie przywitać nowy rok szkolny.

Uroczysta wojewódzka inauguracja roku szkolnego na Podkarpaciu odbędzie się 2 września w I Liceum Ogólnokształcącym im. Króla Władysława Jagiełły w Dębicy. Będzie to także inauguracja obchodów 120-lecia tej szkoły.

Oceń ten artykuł
(3 głosów)

Artykuły powiązane

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

Potrzebujesz pomocy? kliknij tutaj