14 mln złotych na rewitalizację kolejki wąskotorowej Dynów - Przeworsk
fot. Archiwum

Prawie 14 milionów złotych przeznaczy samorząd Podkarpacia na rewitalizację kolejki wąskotorowej Przeworsk-Dynów. Jak poinformował podczas specjalnego przejazdu kolejką marszałek Podkarpacia Władysław Ortyl, całkowita wartość projektu to 20 milionów złotych, a środki będą pochodzić z Regionalnego Programu Operacyjnego.

W ramach rewitalizacji będzie m.in. remontowane torowisko oraz przystanki i miejsca które służą kolejce. Zarząd województwa nie wyklucza przekazania środków na całkowite dokończenie rewitalizacji w kolejnym RPO. 

Jak dodała obecna na briefingu minister w Kancelarii premiera Anna Schmidt- Rodziewicz, wąskotorówka powinna stać się kolejnym produktem turystycznym Podkarpacia, a przejazdom powinny towarzyszyć nowe elementy i oferta turystyczna w gminach na jej trasie - np. różnego rodzaju imprezy i wydarzenia kulturalne oraz turystyczne, powstanie ścieżek rowerowych czy promowanie lokalnych atrakcji turystycznych.


Zarząd województwa podjął decyzję o dofinansowaniu kolejki po ponownym rozpatrzeniu wniosku o dofinansowanie jej rewitalizacji i wprowadzonych do niego zmianach. Poprzedni wniosek nie został przyjęty, teraz decyzja jest pozytywna.

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Artykuły powiązane

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

Potrzebujesz pomocy? kliknij tutaj