Będą nowe informacje na tablicach na jezdniami w Rzeszowie?
fot. Archiwum

Rzeszowscy radni z klubu PiS mają pomysł na dodatkowe wykorzystanie elektronicznych tablic informacyjnych, wiszących nad jezdniami w stolicy regionu. Przekazywane są na nich np. informacje o pogodzie, utrudnieniach w ruchu czy prowadzonych remontach.

Radni chcą, by wzorem np. Łodzi, Szczecina czy Bydgoszczy wyświetlały się na także uproszczone schematy map ulic, które mają ułatwić dojazd kierowców do celu przy okazji np. wypadku czy robót drogowych. Pomagać mają w tym trzy kolory:zielonego, żółtego i czerwonego, którym byłby oznaczone jezdnie, przy czym czerwony oznaczałby zakorkowane miejsca. T

en pomysł trafi dopiero do Prezydenta Rzeszowa jako interpelacja radnych PiS. Jak jednak informuje magistrat  już teraz trwają prace nad kolejnymi komunikatami mającymi wyświetlać się na tablicach. To np. informacja o czasie przejazdu na poszczególnych odcinkach. Ma być też więcej tablic o miejscach postojowych w strefach płatnego parkowania.

Łącznie w Rzeszowie jest 41 tablic elektronicznych z informacjami dla zmotoryzowanych.

Oceń ten artykuł
(1 głos)

Artykuły powiązane

2 komentarzy

  • Observator 30 Sie, 2019

    Niezwykle potrzebne są dla kierowców takie takie tablice informacyjne nad jezdniami na terenie Rzeszowa, tylko w rozsądnej ich ilości i zakresie aby nie wpływało to na nadmierne rozproszenie kierowców..

  • Observator 30 Sie, 2019

    Niezwykle potrzebne są takie informacje nad jezdniami dla kierowców.

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

Potrzebujesz pomocy? kliknij tutaj