Rzeszowscy radni o przyszłości terenów zielonych i podcieniach galerii
Fot. Archiwum

Działki prywatnego inwestora w okolicach ulicy Lawendowej i Daliowej na osiedlu Zalesie w Rzeszowie nie zostaną zabudowane. Miejscy radni zdecydowali o ich zamianie na tereny miejskie przy ulicy Krogulskiego.

Podobnie stanie się z działką nad Wisłokiem, na której powstała Przestrzeń Kwadratowa. To miejsce, w którym mogą odbywać się różnego rodzaju spotkania mieszkańców. Może ono także służyć do wypoczynku. Natomiast na osiedlu Zalesie mają powstać tereny zielone. O tym jak będą wyglądać zadecydują mieszkańcy.

Głosami radnych Rozwoju Rzeszowa zapadła decyzja o zabudowie podcieni przy galerii w centrum miasta. Ma tam powstać kawiarnia najsłynniejszej marki światowej. Przeciwko głosowali Radni Prawa i Sprawiedliwości oraz radni Platformy, którzy są koalicjantem Rozwoju Rzeszowa.

Jak tłumaczyli wspólne głosowanie z opozycją nie oznacza rozłamu, a jedynie merytoryczne podejście do ewentualnej zabudowy podcieni, co będzie niekorzystne dla przestrzeni miejskiej. Prezydent Tadeusz Ferenc podkreśla, że taka postawa koalicjanta podważa jego wiarygodność.

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Artykuły powiązane

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

Potrzebujesz pomocy? kliknij tutaj