4 skontrolowane pojazdy, zatrzymanych ponad 3,6 tysiąca paczek papierosów
fot. KAS

W miniony czwartek (22 sierpnia br.) 39-letni obywatel Ukrainy, przekraczający przejście graniczne w Medyce, usiłował przemycić do Polski 223 paczki papierosów, ukrytych w przerobionej przestrzeni samochodu osobowego marki VW Caddy. Funkcjonariusze Służby Celno- Skarbowej wykryli przemyt podczas szczegółowej kontroli pojazdu, podczas której samochód został prześwietlony urządzeniem RTG.

Tego samego dnia również 65-letni obywatel Ukrainy próbował przemycić 237 paczek papierosów, które były ukryte niemalże w identyczny sposób, w przerobionej przedniej części samochodu osobowego marki VW Touran. Intuicja funkcjonariuszy i w tym przypadku nie zawiodła - pojazd również został wytypowany do kontroli szczegółowej oraz prześwietlenia urządzeniem RTG, co pozwoliło na szybkie dotarcie do skrytek z kontrabandą. W obydwu przypadkach, podejrzanym o przemyt kierowcom zatrzymano papierosy oraz pojazdy, a także skierowano wniosek do Straży Granicznej o wydanie decyzji zobowiązującej cudzoziemców do powrotu.

W trakcie tej samej służby, funkcjonariusze Oddziału Celnego w Medyce udaremnili przemyt 677 paczek papierosów ukrytych w przerobionym dachu autokaru turystycznego na ukraińskich numerach rejestracyjnych. Do ukrycia papierosów przyznał się jeden z kierowców, 47-letni obywatel Ukrainy. Funkcjonariusze Służby Celno- Skarbowej zatrzymali papierosy oraz autobus, a wobec kierowcy wszczęte zostało postepowanie karne-skarbowe. W tym przypadku również Służba Celno- Skarbowa zawnioskowała do Straży Granicznej o wydanie decyzji zobowiązującej cudzoziemca do powrotu na Ukrainę.

Kilka dni wcześniej, także z pomocą urządzenia RTG, funkcjonariusze Oddziału Celnego w Medyce udaremnili przemyt blisko 2,5 tys. paczek papierosów  w dachu wjeżdżającego do Polski busa.

za: Izba Administracji Skarbowej w Rzeszowie

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Artykuły powiązane

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

Potrzebujesz pomocy? kliknij tutaj