Pociągiem do Medzilaborców. Spotkanie samorządowców z Polski i Słowacji
fot. R. Adamski

Ok. 3700 turystów skorzystało w ostatnich trzech sezonach wakacyjnych z połączeń kolejowych z Podkarpacia do miasta Medzilaborce. W tej słowackiej miejscowości odbyło się wczoraj spotkanie wiceministra infrastruktury z miejscowymi władzami samorządowymi.

Wiceminister Rafał Weber powiedział, że jego resort jest zainteresowany wsparciem w rozwój lokalnych połączeń kolejowych. Zaznaczył, że "tam, gdzie jest aktywność samorządów i zainteresowanie przewozem pasażerskim czy towarowym, tam jako ministerstwo chcemy uczestniczyć".

Milan Majerski, szef samorządu regionu preszowskiego powiedział, że dla obu regionów ważny jest rozwój turystyki przygranicznej, również dzięki połączeniom kolejowym. Wyraził nadzieję, że "nadal zarówno koleje słowackie jak i polskie - będą zainteresowane współpracą i, że będzie zielone światło, by takie inicjatywy rozwijać".

Szef regionu preszowskiego i marszałek województwa podkarpackiego wspólnie przejechali w sobotę trasę z Nowego Łupkowa do Medzilaborców.

 Przypomnijmy, że pociągi z Sanoka i Rzeszowa do Medzilaborców odjeżdżają w wakacyjne weekendy. Ostatnie składy wyjadą 31 sierpnia. 

Oceń ten artykuł
(2 głosów)

Artykuły powiązane

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

Potrzebujesz pomocy? kliknij tutaj