Ulica Ordynacka w Krośnie zamienia się w unikatową karpacką galerię sztuki. Swoje prace prezentują rękodzielnicy z Polski, Słowacji, Ukrainy i  Węgier. Można spróbować wina z Egeru, a za godzinę rozpoczną się warsztaty z ceramiki. W Krośnie trwa Festiwal Kultur Pogranicza "Karpackie Klimaty", organizatorzy chcą pokazać co łączy przygraniczne tereny i ludzi tam mieszkających.

Na placu przy pomniku Portiusa swój obóz rozbili bieszczadzcy rozbójnicy, którzy  snują gawędy o historii i prezentują repliki strojów i ekwipunku. W sercu miasta ustawiono kilka scen, na których dziś wystąpi  m.in zespół  Morawica, Orkiestra Cygańska Bihari, zespół taneczny z Węgier oraz Zakarpacki Narodowy Chór z Użgorodu. Wieczór zakończy się występem zespołu Huculi z Ukrainy. 

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Artykuły powiązane

1 komentarz

  • Jan 25 Sie, 2019

    Pochodzę z Podkarpacia moim zdaniem festiwal wina w Krośnie to największa i najbardziej klimatyczna impreza na Podkarpaciu. Nie do podrobienia nigdzie. Klimat jak w Krakowie na rynku. Tysiące gości z całej Polski i europy. Pozdrawiam z Krakowa i jak najbardziej polecam.

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

Potrzebujesz pomocy? kliknij tutaj