VII plener malarski w Sokołowie Małopolskim
fot. Iwona Piętak

Pokazanie piękna architektury oraz codziennego życia miasta jest główną ideą VII pleneru malarskiego w Sokołowie Małopolskim. Odbywa się on pod hasłem: „Sokołów Małopolski – z 450-letnią historią w tle…", ponieważ w tym roku przypada 450-lecie nadania tej miejscowości praw miejskich.  

Od piątku, w różnych częściach Sokołowa można spotkać artystów ze sztalugami, którzy uwieczniają jego zakątki, głównie te związane z historią. Na płótnach uwieczniają w swoich twórczych wizjach m.in. ratusz, neogotycki kościół, czy cmentarz żydowski.  Jak powiedział nam komisarz pleneru rzeszowski artysta malarz Andrzej Korzec, to okazja, żeby nieco inaczej spojrzeć na swoje działania twórcze. - Zazwyczaj zwracamy uwagę na układ kompozycyjny, zestaw barw, fakturę, czy konstrukcję obrazu, a tym razem patrzymy na miasto jako zderzenie różnych naleciałości historycznych - podkreślił artysta.

W VII plenerze malarskim w Sokołowie Małopolskim bierze udział około trzydzieściorga artystów z całego regionu, zarówno profesjonalistów, jak i artystów nieprofesjonalnych. Dzisiaj /24.08 po południu/ - zakończenie pleneru, a wernisaż wystawy poplenerowej planowany jest na jesień.

Oceń ten artykuł
(2 głosów)
Czytany 322 razy

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.
Zapoznaj się z Zasadami publikowania komentarzy na stronie radio.rzeszow.pl

Polskie Radio Rzeszów

Adres:
Zamkowa 3
35-032 Rzeszów
Telefon:
+48 17 852 15 01
Faks:
+48 17 875 05 03

Dodatkowe informacje

Dodatkowe informacje:

Antena: + 48 17 222 22 22

Newsroom: +48 17 875 01 50

Studia terenowe

Ostatnie komentarze

Potrzebujesz pomocy? kliknij tutaj