W Rzeszowie nie zapominają o urodzonych przed wojną
materiały prasowe

To akcja patriotyczno-społeczna. Rzeszowskie Stowarzyszenie "Pod Skrzydłem Anioła" chce podziękować kombatantom i seniorom z naszego regionu za trudy walki podczas II Wojny Światowej oraz konieczność bycia świadkami ważnej części naszej polskiej historii.

W ramach akcji „Rzeszów dla Bohaterów ’39” wszystkie osoby urodzone przed 1 września 1939 roku zostaną bezpłatnie ugoszczone w kilkunastu restauracjach i kawiarniach w Rzeszowie i okolicach. Wydarzenie dotyczy dni od 1 do 6 września. Lista tych miejsc nie jest jeszcze zamknięta. Wszystkie informacje są na stronie stowarzyszenia i platformie facebook.

Akcji „Rzeszów dla Bohaterów ’39” towarzyszy zbiórka pieniężna na platformie www.dajesz.com.pl. Zebrane fundusze zostaną przeznaczone na zorganizowanie 4 październikach 2019 roku „Wieczoru Wspomnień”. Wtedy z seniorami spotkają się członkowie Stowarzyszenia "Pod Skrzydłem Anioła”, sponsorzy i partnerzy wydarzenia.

Jak mówią przedstawiciele Stowarzyszenia "Pod Skrzydłem Anioła" - charakter akcji i jej cele pozwolą skupić wokół siebie patriotów i lokalnych działaczy, którzy narażali lub oddawali życia za Polskę i ziemie rzeszowskie.

Oceń ten artykuł
(2 głosów)

Artykuły powiązane

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

Potrzebujesz pomocy? kliknij tutaj