Ostatni kurs na trasie Rzeszów - Medzilaborce
Fot. Archiwum

W sobotę odbędzie się ostatni kurs pociągu turystycznego na trasie Rzeszów - Medzilaborce na Słowacji. Pociąg wyruszy, jak zwykle o godz. 5:44 z dworca w Rzeszowie.

Na pokładzie znajdzie się m.in. marszałek województwa - poinformował rzecznik podkarpackiego urzędu marszałkowskiego Tomasz Leyko.

Na stacji Nowy Łupków około godz. 9:00 odbędzie się krótkie spotkanie z władzami Kraju Preszowskiego z predsedą Milanem Majerskim na czele. W Nowym Łupkowie będzie też otwarte stoisko promocyjne naszego województwa.

Po spotkaniu obie delegacje przejadą, zgodnie z obowiązującym rozkładem, do Medzilaborzec, gdzie zostaną powitani przez burmistrza miasta. Później w ratuszu odbędzie się oficjalne spotkanie.

W programie wizyty przewidziano też zwiedzanie Muzeum Sztuki Nowoczesnej Andy'ego Warhola w Medzilaborcach. Turyści, którzy zechcą także odwiedzić muzeum, muszą kupić bilet wstępu.

Oceń ten artykuł
(1 głos)

Artykuły powiązane

 • 18 Lut, 2020
  Sanepid o koronawirusie
  Sanepid o koronawirusie
  Podkarpacki Sanepid poinformował, że od 24 stycznia obejmował nadzorem epidemiologicznym 28 osób, które powróciły w ostatnim czasie z Chin lub które...
 • 17 Lut, 2020
  Muzyka na fotografiach
  Muzyka na fotografiach
  Wystawa „W blasku jazzu”, prezentowana jest w Galerii Fotografii Miasta Rzeszowa. Autorką prac jest  Katarzyna Kukiełka z Krakowa. Ekspozycja to...
 • 17 Lut, 2020
  Międzynarodowy Dzień Kota
  Międzynarodowy Dzień Kota
  Dziś przypada Międzynarodowy Dzień Kota - to okazja by zwrócić uwagę na los tych czworonogów. Mimo iż chodzą własnymi ścieżkami,...

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

Potrzebujesz pomocy? kliknij tutaj