Dziś Dzień Bibliotekarza
fot. Iwona Piętak

Bibliotekarze mają dzisiaj swoje święto. Z tej okazji w wielu placówkach Podkarpacia odbywają się okolicznościowe spotkania.

W Oddziale dla Dzieci i Młodzieży Wojewódzkiej i Miejskiej Biblioteki Publicznej  w Rzeszowie ze spektaklem "Koty" wystąpili uczniowie z Niepublicznego Gimnazjum i Szkoły Podstawowej w Dulczy w powiecie mieleckim. Widzami byli trzecioklasiści z rzeszowskiej podstawówki nr 3, którzy są miłośnikami książek. Jak powiedziały nam maluchy, w książce najważniejsza jest ciekawa fabuła z elementami przygody. Z kolei Barbara Chmura dyrektor Wojewódzkiej i Miejskiej Biblioteki Publicznej w Rzeszowie mówi, że bibliotekarze starają się wychodzić naprzeciw potrzebom czytelników. I dlatego, oprócz książek w formie papierowej, coraz ważniejsze w ofercie bibliotek są książki w zapisie cyfrowym. Codziennie, z zasobów Podkarpackiej Biblioteki Cyfrowej korzysta blisko cztery i pół tysiąca czytelników z całego świata.

Przypadający 8 maja Dzień Bibliotekarza inauguruje Ogólnopolski Tydzień Bibliotek. W placówkach w naszym regionie do 15 maja będą się odbywać spotkania z pisarzami, lekcje biblioteczne, wystawy i prelekcje.

Oceń ten artykuł
(4 głosów)

Artykuły powiązane

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.
Zapoznaj się z Zasadami publikowania komentarzy na stronie radio.rzeszow.pl

Potrzebujesz pomocy? kliknij tutaj