Janusz Onyszkiewicz otrzyma Order od cesarza Japonii
fot. Archiwum

Janusz Onyszkiewicz otrzyma jedno z najwyższych japońskich odznaczeń przyznawanych przez Cesarza. To Order Wschodzącego Słońca z Wielką Wstęgą.

Ambasada Japonii uzasadnia, że Janusz Onyszkiewicz, pełniąc funkcje Ministra Obrony Narodowej, wiceprzewodniczącego Parlamentu Europejskiego oraz wiceprzewodniczącego Komisji Spraw Zagranicznych PE wniósł znaczący wkład we wzmacnianie współpracy w dziedzinach dyplomacji i bezpieczeństwa oraz pogłębianie wzajemnego zrozumienia między Japonią a Polską. Ponadto, jako krewny Marszałka Józefa Piłsudskiego, angażował się w poszerzanie wymiany międzynarodowej z powiązanymi z nim Japończykami.

Co więcej, przyczynił się także do rozpowszechniania wyników badań Bronisława Piłsudskiego, starszego brata Marszałka, dotyczących kultury ludu Ajnów. Uroczystość wręczenia Januszowi Onyszkiewiczowi Orderu Wschodzącego Słońca z Wielką Wstęgą zaplanowano na połowę września.

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Artykuły powiązane

1 komentarz

  • Observator 21 Sie, 2019

    Stosunki polsko- japońskie w obecnych czasach jeśli mi wiadomo zawsze były raczej poprawne. Dlatego dziwny splot tych uzasadnień do tego Orderu japońskiego.

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

Potrzebujesz pomocy? kliknij tutaj