Plany remontów dróg w pow. jarosławskim
Fot. Archiwum

Powiat jarosławski chwali się inwestycjami w remonty dróg. Jeszcze w tym roku przeznaczy na to 13,5 miliona złotych. Niebawem mają się rozpocząć prace na ulicy Żeromskiego w Jarosławiu. Wykonawca jest już wybrany. Ul. Żeromskiego to wprawdzie droga osiedlowa ,  ale też ważna arteria miasta. Prowadzi do  przedszkola oraz dwóch szkół podstawowych. Jezdnia jest  pełna dziur, o  kontuzję nietrudno także na krzywym chodniku. W  Jarosławiu do przebudowy przeznaczono także    ulice:  Bandurskiego,  Brodowicze, Żwirowa, Dobrzańskiego, Flisacka i  Dolnoleżajska. 

Nowe nawierzchnie i chodniki powstaną również  w  gminach powiatu jarosławskiego. Nowy chodnik będzie m.in w Bystrowicach, Rudołowicach, Węgierce, Czudowicach, Czelatycach i w Pruchniku na ul. Węgierskiej i ks. Markiewicza.

Dodatkowo, starosta Tadeusz Chrzan chce  skorzystać z rządowych pieniędzy na drogi lokalne  i planuje złożyć wnioski  na dofinansowanie remontu chodników w Makowisku, ulicy Kolejowej w Radymnie i przebudowie ul. św. Jana wraz z rondem w Wiązownicy. 

Oceń ten artykuł
(2 głosów)

Artykuły powiązane

2 komentarzy

  • marmaj 21 Sie, 2019

    Koniaczow gmina jaroslaw czy jest jakis plan remontu nawierzchi? mury w domach pękaja taki jest stan asfaltu!

  • Walter 20 Sie, 2019

    Super

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

Potrzebujesz pomocy? kliknij tutaj