Czekamy na reakcje prokuratury. Dawid Kostecki miał typowe urazy wynikające z ataku i obrony – powiedział w poniedziałek na posiedzeniu zespołu śledczego PO w Sejmie pełnomocnik rodziny Dawida Kosteckiego mec. Jacek Dubois.

Do śmierci boksera Dawida Kosteckiego doszło 2 sierpnia nad ranem w celi Aresztu Śledczego Warszawa-Białołęka. Kostecki miał się powiesić na pętli z prześcieradła, leżąc w łóżku pod kocem. Zlecona przez prokuraturę sekcja zwłok Kosteckiego wykluczyła udział osób trzecich, potwierdzając, że bokser popełnił samobójstwo. 

Pełnomocnik rodziny pięściarza zaznaczył, że rodzina od początku nie wierzyła w śmierć samobójczą. Jacek Dubois poinformował, że razem z drugim pełnomocnikiem rodziny mec. Romanem Giertychem w prokuraturze złożyli szereg wniosków dowodowych m.in. w zakresie eksperckim. Rzecznik Prokuratury Okręgowej Warszawa Praga prokurator Marcin Saduś poinformował Polską Agencję Prasową, że ws. wniosków w pierwszej kolejności o decyzjach prokuratury w tym zakresie zostanie poinformowany wnioskujący.

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Artykuły powiązane

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

Potrzebujesz pomocy? kliknij tutaj