Mieczysław Kasprzak z PSL w okręgu krośnieńsko - przemyskim a w rzeszowsko - tarnobrzeskim wicemarszałek Sejmu  Stanisław Tyszka z Kukiz 15. To podkarpackie jedynki na listach wyborczych  PSL-Koalicji Polskiej.

Zaprezentowano je podczas konwencji w Płocku. 

Wiadomo, że lider PSL Władysław Kosiniak-Kamysz będzie jedynką w Tarnowie, Paweł Kukiz w Opolu, a np. szefowa UED Elżbieta Bińczycka w Łodzi.  

Podczas konwencji Władysław Kosiniak Kamysz  przekonywał, że Koalicja Polska nie jest anty-PiS, ani anty-opozycją, tylko jest za silną, demokratyczną i sprawiedliwą Polską. Przedstawił także część założeń programowych. Wśród nich wymienił m.in. emeryturę bez podatku, dobrowolny ZUS dla przedsiębiorców oraz lepszy dostęp do służby zdrowia.

Paweł Kukiz, który w ubiegłym tygodniu w imieniu Kukiz'15 podpisał umowę programową z ludowcami, przekonywał, że Koalicja Polska jest "drogą centrum,   pojednania i prawdziwego dialogu".  Kukiz ocenił, że komitet wyborczy Polskiego Stronnictwa Ludowego "celuje w dwucyfrowy wynik". 

Koalicję Polską tworzą, oprócz PSL, część struktur Kukiz'15, posłowie koła UED, część samorządowców oraz część przedstawicieli organizacji pozarządowych.

Wybory parlamentarne odbędą się 13 października.

PAP + IAR

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Artykuły powiązane

 • 18 Lut, 2020
  Sanepid o koronawirusie
  Sanepid o koronawirusie
  Podkarpacki Sanepid poinformował, że od 24 stycznia obejmował nadzorem epidemiologicznym 28 osób, które powróciły w ostatnim czasie z Chin lub które...
 • 17 Lut, 2020
  W. Kosiniak Kamysz kończy zbieranie podpisów poparcia
  W. Kosiniak Kamysz kończy zbieranie podpisów poparcia
  Ludowcy zebrali na Podkarpaciu 10 tysięcy podpisów pod listami poparcia dla kandydata na prezydenta Władysława Kosiniaka - Kamysza. Teraz listy są...
 • 17 Lut, 2020
  Porozumienie zbiera podpisy poparcia dla prezydenta Dudy
  Porozumienie zbiera podpisy poparcia dla prezydenta Dudy
  Podkarpaccy działacze Porozumienia Jarosława Gowina rozpoczęli zbieranie podpisów poparcia pod kandydaturą Andrzeja Dudy. Specjalny namiot stanął w Rzeszowie, na Placu...

2 komentarzy

 • Observator 18 Sie, 2019

  Aby do władzy, ale bez pracy i wysiłku za pieniądze ludu. Niedawno w sposób kolorowy włączyli się do walki z PiS, Rządem, Kościołem, Wiarą i Katolikami czyli Polakami. Teraz przed wyborami chcą to ukryć, ale to się nie uda. Społeczeństwo pamięta i jest mądre.

 • Walter 18 Sie, 2019

  Byle KGB

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

Potrzebujesz pomocy? kliknij tutaj