Mieczysław Kasprzak z PSL w okręgu krośnieńsko - przemyskim a w rzeszowsko - tarnobrzeskim wicemarszałek Sejmu  Stanisław Tyszka z Kukiz 15. To podkarpackie jedynki na listach wyborczych  PSL-Koalicji Polskiej.

Zaprezentowano je podczas konwencji w Płocku. 

Wiadomo, że lider PSL Władysław Kosiniak-Kamysz będzie jedynką w Tarnowie, Paweł Kukiz w Opolu, a np. szefowa UED Elżbieta Bińczycka w Łodzi.  

Podczas konwencji Władysław Kosiniak Kamysz  przekonywał, że Koalicja Polska nie jest anty-PiS, ani anty-opozycją, tylko jest za silną, demokratyczną i sprawiedliwą Polską. Przedstawił także część założeń programowych. Wśród nich wymienił m.in. emeryturę bez podatku, dobrowolny ZUS dla przedsiębiorców oraz lepszy dostęp do służby zdrowia.

Paweł Kukiz, który w ubiegłym tygodniu w imieniu Kukiz'15 podpisał umowę programową z ludowcami, przekonywał, że Koalicja Polska jest "drogą centrum,   pojednania i prawdziwego dialogu".  Kukiz ocenił, że komitet wyborczy Polskiego Stronnictwa Ludowego "celuje w dwucyfrowy wynik". 

Koalicję Polską tworzą, oprócz PSL, część struktur Kukiz'15, posłowie koła UED, część samorządowców oraz część przedstawicieli organizacji pozarządowych.

Wybory parlamentarne odbędą się 13 października.

PAP + IAR

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Artykuły powiązane

2 komentarzy

  • Observator 18 Sie, 2019

    Aby do władzy, ale bez pracy i wysiłku za pieniądze ludu. Niedawno w sposób kolorowy włączyli się do walki z PiS, Rządem, Kościołem, Wiarą i Katolikami czyli Polakami. Teraz przed wyborami chcą to ukryć, ale to się nie uda. Społeczeństwo pamięta i jest mądre.

  • Walter 18 Sie, 2019

    Byle KGB

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

Potrzebujesz pomocy? kliknij tutaj