Długi weekend a podkarpacka drogówka
Fot. Archiwum

Pełne ręce pracy mają policjanci z podkarpackiej drogówki. Na drogach regionu, zwłaszcza tych prowadzących do turystycznych miejscowości ruch jest większy niż zwykle. Wiele osób wyjeżdża na kilka dni korzystając z przedłużonego weekendu będącego uzupełnieniem wakacyjnego wypoczynku.

Aby ograniczyć liczbę wypadków i zapobiec korkom policja prowadzi ogólnopolską akcję: "Sierpniowy weekend 2019". Mundurowi reagują na wykroczenia, szczególnie te, które najczęściej prowadzą do wypadków, a więc: przekraczanie dozwolonej prędkości, wymuszanie pierwszeństwa przejazdu, wyprzedzanie wbrew regułom ruchu drogowego. Więcej niż zwykle kontroli ma też wyeliminować z ruchu drogowego pijanych kierowców.

Od środy na drogach regionu doszło do 10 wypadków, w których 1 osoba zginęła, a 11 zostało rannych. Zatrzymano prawie 20 zmotoryzowanych, którzy prowadzili pojazdy będąc pod wpływem alkoholu. Policyjna akcja "Sierpniowy weekend 2019" potrwa do niedzieli.

Oceń ten artykuł
(1 głos)

Artykuły powiązane

2 komentarzy

  • Observator 18 Sie, 2019

    Taka akcja powinna wejść na stale. Coraz bardziej szerzy się tzw. wolna amerykanka na polskich drogach. Tępić potencjalnych zabójców jadących na promilach bądź haju. Nie brać przykładów z bezkarnych celebrytów, którzy jadąc na dodatkowym gazie spowodowali wypadki i kolizje drogowe.

  • Brzydal 18 Sie, 2019

    drogówka miała co robić, yanosik miał co robić, wszyscy się urobili

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

Potrzebujesz pomocy? kliknij tutaj