Msza za ojczyznę, odznaczenia państwowe i awanse generalskie oraz defilada "Wierni Polsce" i piknik. Tak będą wyglądały centralne obchody święta Wojska Polskiego. W tym roku ministra obrony organizowane są w Katowicach. Stolica Górnego Śląska została wybrana nieprzypadkowo. W tym roku  przypada  setna rocznica powstań śląskich. W obchodach święta wojska wezmą udział przedstawiciele najwyższych władz państwowych, z prezydentem Andrzejem Dudą na czele.

   Wojewódzkie obchody Święta Wojska Polskiego i 99. rocznicy Bitwy Warszawskiej o 9.30 rozpoczną się od mszy świętej w Kościele Garnizonowym przy ulicy Reformackiej w Rzeszowie. O 11 przed pomnikiem generała Władysława Sikorskiego uczestnicy uroczystości wysłuchają hymnu  państwowego. Potem będzie czas na okolicznościowe przemówienia, Apel Pamięci i salwę honorową. Całość zwieńczy defilada wojskowa. 

   Wiele atrakcji z okazji Święta Wojska Polskiego także w innym miejscowościach naszego regionu. W Jarosławiu przy Państwowej Wyższej Szkole Techniczno - Ekonomicznej o 14 część oficjalna. Po niej - o 15 rozpocznie się piknik wojskowy, a na nim pokaz sprzętu wojskowego, gry, zabawy, konkursy dla dzieci, poczęstunek wojskową grochówką. 

    W Dębicy oficjalna część uroczystości rozpocznie się na rynku o 15. Po nich Koncert Miejskiej Orkiestry Dętej z repertuarem pieśni patriotycznych. Od 16 do 18 na terenie jednostki wojskowej przy ulicy Kościuszki dzień otwarty w koszarach dla mieszkańców. W jego ramach piknik militarny połączony z pokazem sprzętu wojskowego.

Oceń ten artykuł
(1 głos)

Artykuły powiązane

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

Potrzebujesz pomocy? kliknij tutaj