Ministerstwo Sprawiedliwości wydaje oświadczenie w sprawie śmierci  Dawida Kosteckiego.  Napisano w nim, że  Prokuratura i Służba Więzienna profesjonalnie wyjaśniają wszelkie okoliczności samobójstwa pięściarza  w zakładzie karnym.

Resort zaapelował aby - tu cytat: "W imię odpowiedzialności, zdarzenia te nie były wykorzystywane do dezinformacji i walki politycznej". 

  Z koeli Prokuratura Krajowa zdementowała medialne  informacje jakoby Dawid Kostecki   w swoich zeznaniach wskazywał, że znani politycy i urzędnicy państwowi korzystali z usług podkarpackich agencji towarzyskich.

Wg "Gazety Wyborczej" prokurator na szyi "Cygana" zauważył dwa małe nakłucia, które nie zostały zbadane podczas sekcji zwłok.

  Prokuratura Okręgowa Warszawa - Praga poinformowała, że opinia biegłych  wskazuje na to, iż mikrourazy na szyi miały charakter wyłącznie powierzchowny a do zgonu Kosteckiego doszło w wyniku ucisku pętli na szyi. 

Śledczy wykluczyli   udział osób trzecich, potwierdzając, że pięściarz popełnił samobójstwo.  

Bokser zmarł  2 sierpnia nad ranem w celi Aresztu Śledczego Warszawa-Białołęka. Miał się powiesić na pętli z prześcieradła, leżąc w łóżku pod kocem.

PAP

Oceń ten artykuł
(1 głos)

Artykuły powiązane

 • 17 Sie, 2019
  Na rowerach do Gdańska w 25 godzin
  Na rowerach do Gdańska w 25 godzin
  Dla dzieci chorych na raka pokonali na rowerze dystans z Rzeszowa do Gdańska. To kolejna odsłona akcji "Zajedź raka", w...
 • 17 Sie, 2019
  Dziecko porzucone w "Oknie Życia"
  Dziecko porzucone w "Oknie Życia"
  W  "Oknie Życia",  prowadzonym przez Zgromadzenie Sióstr Sercanek w Rzeszowie,  ktoś zostawił dziecko. Siostra Dominika  dźwięk dzwonka sygnalizującego, że ktoś...
 • 16 Sie, 2019
  „Jaśnie Pan Waszyński” w Rzeszowie
  „Jaśnie Pan Waszyński” w Rzeszowie
  Warsztaty o kulturze żydowskiej i nauka języka jidysz rozpoczęły w Rzeszowie filmowy weekend pod hasłem „Jaśnie Pan Waszyński”.  Do niedzieli...

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

Potrzebujesz pomocy? kliknij tutaj