Ministerstwo Sprawiedliwości wydaje oświadczenie w sprawie śmierci  Dawida Kosteckiego.  Napisano w nim, że  Prokuratura i Służba Więzienna profesjonalnie wyjaśniają wszelkie okoliczności samobójstwa pięściarza  w zakładzie karnym.

Resort zaapelował aby - tu cytat: "W imię odpowiedzialności, zdarzenia te nie były wykorzystywane do dezinformacji i walki politycznej". 

  Z koeli Prokuratura Krajowa zdementowała medialne  informacje jakoby Dawid Kostecki   w swoich zeznaniach wskazywał, że znani politycy i urzędnicy państwowi korzystali z usług podkarpackich agencji towarzyskich.

Wg "Gazety Wyborczej" prokurator na szyi "Cygana" zauważył dwa małe nakłucia, które nie zostały zbadane podczas sekcji zwłok.

  Prokuratura Okręgowa Warszawa - Praga poinformowała, że opinia biegłych  wskazuje na to, iż mikrourazy na szyi miały charakter wyłącznie powierzchowny a do zgonu Kosteckiego doszło w wyniku ucisku pętli na szyi. 

Śledczy wykluczyli   udział osób trzecich, potwierdzając, że pięściarz popełnił samobójstwo.  

Bokser zmarł  2 sierpnia nad ranem w celi Aresztu Śledczego Warszawa-Białołęka. Miał się powiesić na pętli z prześcieradła, leżąc w łóżku pod kocem.

PAP

Oceń ten artykuł
(1 głos)

Artykuły powiązane

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

Potrzebujesz pomocy? kliknij tutaj