Na jeden dzień wstąpili do wojska
fot. D. Osysko

Była musztra, ścieżka saperska, rzut granatem i praca na radiostacji. Około 50 osób z różnych zakątków naszego regionu wstąpiło na jeden dzień do wojska. Ćwiczenia w ramach kampanii "Zostań żołnierzem Rzeczpospolitej" zorganizowała w jednostce wojskowej w Nisku 21 Brygada Strzelców Podhalańskich.

- Wierzymy, że ta jednodniowa przygoda z wojskiem niektórym tak się spodoba, że zostaną żołnierzami - mówiła wojewoda podkarpacki. Ewa Leniart podkreślała, że na Podkarpaciu żołnierski mundur budzi wielki szacunek. Przypomniała heroiczną pracę saperów z 16. Batalionu w Nisku i terytorialsów przy zabezpieczaniu wałów podczas majowej powodzi w powiecie mieleckim.

Do dyspozycji podczas szkolenia byli przedstawiciele Wojskowej Komendy Uzupełnień w Nisku. Odpowiadali na pytania dotyczące rekrutacji do armii. Szkoleniu towarzyszyła wystawa sprzętu, jakim dysponują Podhalańczycy. Głównym celem kampanii "Zostań Żołnierzem Rzeczpospolitej" jest zwiększenie liczebności polskiej armii.

Oceń ten artykuł
(4 głosów)

Artykuły powiązane

2 komentarzy

  • Observator 10 Sie, 2019

    Ciekaw i oryginalny armijny projekt z wstąpieniem do wojska na terenie jednostki wojskowej w Nisku zrealizowany w dniu dzisiejszym przez Brygadę Strzelców Podhalańskich.

  • Walter 10 Sie, 2019

    Super tylko szkoda bo jestem zastary.

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

Potrzebujesz pomocy? kliknij tutaj