Nowoczesny sprzęt w szkołach, a nauczyciele i uczniowie po kursach
fot. pixabay.com

Rzeszowskie szkoły zawodowe w coraz większym stopniu kształcą w zawodach poszukiwanych na rynku pracy. W uzgodnieniu z pracodawcami 16 zespołów szkół doposażyło 60 pracowni i warsztatów szkolnych.

Najnowocześniejszy sprzęt odpowiada temu, na jakim uczniowie w przyszłości będą pracować, już na etapie szkolnym poznają jego działanie i nowoczesne technologie.

Projekt ma skutki długofalowe, ponieważ blisko 200 nauczycieli podniosło swoje kwalifikacja na kursach i studiach podyplomowych. Również 1500 uczniów skorzystało z bezpłatnych kursów i szkoleń, a ponad 1,5 tys. odbyło praktyki lub płatne wakacyjne staże u przedsiębiorców.

Innowacyjnym narzędziem w projekcie jest platforma cyfrowa na której pracodawcy zamieszczają swoje oferty i poszukują pracowników, również uczniowie poszukują tam interesujących propozycji zatrudnienia.

Projekt "Rzeszowskie szkoły zawodowe otwarte na rynek pracy" kosztował ponad 7,5 mln zł, 6,5 mln to dotacja unijna. Był realizowany przez 3 lata przez miasto i 16 placówek edukacyjnych.

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Artykuły powiązane

 • 20 Paź, 2019
  Motocykliści kończą sezon
  Motocykliści kończą sezon
  Na rzeszowskich ulicach zaroiło się od motocyklistów. Praktycznie wszyscy kierują się w to samo miejsce - na parking przy Hali...
 • 19 Paź, 2019
  Kradli, kradli i wpadli. Dwóch 19-latków w areszcie
  Kradli, kradli i wpadli. Dwóch 19-latków w areszcie
  W policyjnym areszcie zakończyli zakupy dwaj młodzi mieszkańcy Leska podejrzani o kradzież. Złodziei przyłapali na gorącym uczynku ochroniarze pracujący w...
 • 19 Paź, 2019
  Zablokowana droga w Jaworzu Górnym
  Zablokowana droga w Jaworzu Górnym
  Zablokowana jest droga 73. W Jaworzu Górnym pomiędzy Pilznem, a Jasłem zderzyły się 3 samochody osobowe. Policja kieruje samochody osobowe...

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

Potrzebujesz pomocy? kliknij tutaj