Straż Pożarna po burzach nad Podkarpaciem (AKTUALIZACJA)
Fot. Archiwum

Nikt nie został ranny w naszym regionie - to najważniejsza informacja po burzach, które przetoczyły się nad Podkarpaciem. Wiele pracy mieli strażacy. Do interwencji wzywani byli ponad 100 razy. Najwięcej próśb o pomoc napłynęło z powiatów: mieleckiego i jasielskiego.

- W 14 przypadkach pomagaliśmy zabezpieczać dachy na budynkach mieszkalnych i gospodarczych. Interwencje dotyczyły głownie usuwaniu połamanych konarów drzew leżących na drogach i chodnikach, wypompowywaniu wody z zalanych piwnic i posesji oraz udrożnianiu przepustów - powiedział rzecznik podkarpackich strażaków, Marcin Betleja.

Krótko po burzy prąd nie docierał do około 1800 mieszkańców powiatu dębickiego. Jak zapewniają energetycy - awarie usuwane są na bieżąco. Służby apelują, by nie lekceważyć komunikatów pogodowych i alertów, które otrzymujemy w formie smsów.

Burze i momentami ulewne opady skomplikowały także życie kierowcom. Przed godz. 17:00 w Czarnej Sędziszowskiej - pomiędzy Węzłami Sędziszów i Rzeszów Zachód - samochód osobowy jadący w kierunku Korczowej, prawdopodobnie wpadł w poślizg. Uderzył w bariery na pasie awaryjnym, następnie w bariery na pasie rozdziału.

Z kolei po wypadku w Krzemienicy całkowicie zablokowana autostrada A4 pomiędzy węzłami Łańcut i Rzeszów Wschód (kierunek Rzeszów). Zderzyły się tam dwa samochody osobowe, dwie osoby zostały ranne.

Oceń ten artykuł
(7 głosów)

Artykuły powiązane

 • 05 Gru, 2019
  Podkarpackie "Biznes klasy" nagrodzone
  Podkarpackie "Biznes klasy" nagrodzone
  Siedem firm i szkół zawodowych z Podkarpacia zostało nagrodzonych w wojewódzkim konkursie "Biznes klasa". Promuje on współpracę pomiędzy placówkami oświatowymi...
 • 05 Gru, 2019
  Mieleckie pogotowie ratunkowe ma nowego szefa
  Mieleckie pogotowie ratunkowe ma nowego szefa
  Grzegorz Gałuszka został nowym szefem mieleckiego pogotowia ratunkowego. Stanowisko to objął po rozstrzygnięciu konkursu ogłoszonego przez powiat mielecki. Grzegorz Gałuszka...
 • 05 Gru, 2019
  Uniwersytety Samorządności na Podkarpaciu
  Uniwersytety Samorządności na Podkarpaciu
  Miejsko Gminny Ośrodek Kultury w Baranowie Sandomierskim stanie się siedzibą Uniwersytetu Samorządności dla powiatu tarnobrzeskiego. Takie uniwersytety to jedyna w kraju...

2 komentarzy

 • Observator 15 Sie, 2019

  Podziękowanie dla Strażaków za pomoc oraz ratowanie ludzi i dobytku. Jak trwoga to do Boga i o pomoc do Strażaków PSP i OSP.

 • Observator 07 Sie, 2019

  Dobrze, że istnieje taka służba jak Państwowa i Ochotnicza Straż Pożarna i jest doposażona w sprzęt na przyzwoitym europejskim poziomie.

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

Potrzebujesz pomocy? kliknij tutaj