Pobudzają do aktywności społecznej
Fot. Bernadeta Szczypta

Warsztaty i szkolenia, mini granty na lokalne inicjatywy oraz platforma internetowa karpatnet.eu to tylko część efektów projektu "Karpacki HUB". Bierze w nim udział ponad 200 organizacji pozarządowych z Polski, Ukrainy, Słowacji i Węgier.

Projekt ma pobudzić lokalnych liderów do aktywności obywatelskiej w swoim środowisku, a tym samym włączyć osoby zagrożone wykluczeniem ze społeczeństwa.

Jak podkreślają przedstawiciele polskich realizatorów projektu, organizacje biorące w nim udział, zajmują się nie tylko sferą społeczną, ale realizują także działania z zakresu kultury i sportu. Wymieniają się doświadczeniami i nawiązują partnerstwa, dzięki którym realizowane są kolejne przedsięwzięcia. Projekt zakończy się pod koniec września, ale planowana jest kontynuacja działań.

Pozostanie również platforma internetowa karpatnet.eu, na której organizacje mogą wymieniać się informacjami i nawiązywać współpracę. Ze strony polskiej nad projektem czuwają Fundacja Brama Karpacka z Sanoka oraz Lokalna Grupa Działania "Zielone Bieszczady".

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Artykuły powiązane

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

Potrzebujesz pomocy? kliknij tutaj