Muzeum Kultury Ludowej w Kolbuszowej włączyło się do obchodów przypadającego jutro Ogólnopolskiego Wielkiego Dnia Pszczół. Jego celem jest pokazanie, jak wiele zawdzięczamy tym pożytecznym owadom. W naszej szerokości geograficznej aż 85 proc. roślin jest owadopylna. Tymczasem pszczoły giną masowo, przez nieumiejętne stosowanie środków ochrony roślin.

W kolbuszowskim skansenie od godz. 10.00 do 15.00 będzie można zagrać - indywidualnie bądź drużynowo w grę terenową dotyczącą pszczelarstwa. Do rozwiązania będzie prowadzić osiem punktów tematycznych związanych ze światem owadów zapylających. Uczestnicy będą mieli do przejścia 8 punktów, w każdym z nich po wykonaniu zadania zdobywa się słowo. Wszystkie posłużą do odczytania hasła finałowego. Dla uczestników, którzy poprawnie odczytają hasło, przewidziane są nagrody.

Od godz. 11.00 do 14.00 będzie można wziąć udział w spotkaniu z pszczelarzem – poznać podstawowy sprzęt pszczelarski, wykonać świecę z węzy i odlewaną z formy. Dodatkową atrakcją będzie możliwość obserwowania pracy pszczół w ulu pokazowym oraz odwirowania i degustacji miodu prosto z plastra.

Atrakcje te zapewnią zaprzyjaźnieni pszczelarze z pasieki Maciejka z Mielca. Impreza organizowana jest w ramach akcji społecznej „Z Kujawskim pomagamy pszczołom”.

Oceń ten artykuł
(1 głos)

Artykuły powiązane

1 komentarz

  • Ziołowa75 09 Sie, 2019

    Pszczoły to bardzo pożyteczne owady! Super, że mają własne święto! Kilka lat temu byłam na podobnym wydarzeniu, Rajd w Obronie Pszczół. Organizowała go firma Łysoń, jedna z większych na rynku, jeśli chodzi o sprzęt pszczelarski (swoją drogą dla osób zainteresowanych tematem z branży zostawiam link, bo mają naprawdę fajną ofertę ). Wszystko przebiegło spokojnie, było wesoło i z masą wiedzy. Oby to wydarzenie też przyniosło takie edukacyjne efekty! Na pewno przyjdziemy z rodziną :)
    * komentarz zawiera niedozwoloną treść

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

Potrzebujesz pomocy? kliknij tutaj