Jest zarządzenie wojewody ws. ponownych wyborów w gminie Korczyna
Fot. Archiwum

Wojewoda podkarpacki wydała zarządzenie w sprawie przeprowadzenia ponownych wyborów w gminie Korczyna koło Krosna. Zostało ono opublikowane w Dzienniku Urzędowym Województwa Podkarpackiego.

Chodzi o ponowne przeliczenie kart do głosowania przez Obwodowe Komisje Wyborcze nr 1 i 2 w Korczynie, nr 6 w Iskrzyni, nr 7 w Komborni oraz nr 9 w Węglówce.

W dokumencie wyznaczony jest kalendarz wyborczy. Do 14 sierpnia można zgłosić kandydatów do składu obwodowych komisji wyborczych do spraw ustalenia wyników głosowania w obwodzie. Do 20 sierpnia zostaną one powołane przez Komisarza Wyborczego w Krośnie, a ponowne przeliczenie głosów nastąpi 8 września.

Wczoraj wygasł mandat wójta Korczyny wybranego w listopadowych wyborach samorządowych. Stało się to po uprawomocnieniu się postanowienia Sądu Okręgowego w Krośnie, który rozpatrzył skargę wyborczą kontrkandydata Jana Zycha. Wygrał on wybory na to stanowisko dwoma głosami.

Tadeusz Pelczar wniósł protest wyborczy uzasadniając go wieloma nieprawidłowościami dotyczącymi między innymi sporządzania protokołów wyborczych.

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Artykuły powiązane

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.
Zapoznaj się z Zasadami publikowania komentarzy na stronie radio.rzeszow.pl

Potrzebujesz pomocy? kliknij tutaj