Pieniądze na transport autobusowy
Fot. O.Hałabud

Do 12 sierpnia samorządy mają czas na złożenie wniosku o dofinansowanie na organizowanie przewozów pasażerskich. Na Podkarpacie z Funduszu Rozwoju Przewozów Autobusowych trafi prawie 20 milionów złotych. Dopłaty skierowane są do gmin, związków międzygminnych, powiatów, związków powiatowo-gminnych, związków metropolitarnych oraz województw. Wojewoda podkarpacki Ewa Leniart poinformowała, że dofinansowanie będą połączenia lokalne nie przynoszące zysku.

Dofinansowanie jest potrzebne, bo przewoźnicy dopłacają do nierentownych połączeń i w konsekwencji je likwidują. Np PKS według analiz dokłada do jednego kilometra 60 groszy. Złotówka dopłaty z programu będzie zachętą do organizowania przewozów do miejscowości, do których autobusy nie docierały - mówi sekretarz stanu w Ministerstwie Infrastruktury Rafał Weber.

Przewoźnik wyłaniany będzie bez przetargu. Na złożenie wniosków na dofinansowanie samorządy mają czas do 12 sierpnia. Ze względu na krótki czas wniosek należy złożyć osobiście.

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Artykuły powiązane

1 komentarz

  • Observator 05 Sie, 2019

    Dofinansować i zmodernizować należałoby również wiele dworców PKS na Podkarpaciu, w tym Główny Dworzec PKS w wygląd to obraz zaszłości jeszcze poprzedniego wieku..
    * komentarz zawiera niedozwoloną treść

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.
Zapoznaj się z Zasadami publikowania komentarzy na stronie radio.rzeszow.pl

Potrzebujesz pomocy? kliknij tutaj