Zmiany na niebezpiecznym skrzyżowaniu w Mielcu
Fot. Archiwum

Nowa organizacja ruchu przy skrzyżowaniu ulic Sienkiewicza i Ducha Świętego w Mielcu. W przyszłości ma tam powstać rondo na razie w ramach prac konserwatorskich pojawiło się nowe oznakowanie poziome. Zmiany są potrzebne, bo na tym skrzyżowaniu dochodzi do wielu wypadków i kolizji, także z udziałem pieszych.

- Będziemy ubiegać się o dofinansowanie budowy ronda z Funduszu Dróg Samorządowych – powiedział Jacek Krzyżewski, dyrektor PZD Mielec. Pula pieniędzy z tego funduszu dla województwa podkarpackiego wyniesie 163 mln zł. Budowa ronda w Mielcu może liczyć na dotację w wysokości 60 proc. wartości.

Zanim dojdzie do budowy ronda na skrzyżowaniu ulic Sienkiewicza i Ducha Świętego pojawią się tzw. azyle segmentowe, które zdecydowanie poprawią funkcjonalność, a przede wszystkim czytelność nowego rozwiązania komunikacyjnego. Elementy te robi się „na wymiar”, stąd zaistniała konieczność wymalowania w pierwszej fazie wysepek, na których zostaną zamontowane. Dodatkowo nad dojazdami do skrzyżowania pojawią się tablice informujące o organizacji pasów na samym skrzyżowaniu.

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Artykuły powiązane

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

Potrzebujesz pomocy? kliknij tutaj