Po Krasiczynie i Krośnie, Festiwal Kultury Japońskiej zawita na zakończenie w mury Zamku w Baranowie Sandomierskim. Od godz. 16.30 będzie można zgłębiać sztukę origami, nauczyć się nakładania kimona i kaligrafii japońskiej. Odbędzie się także specjalny wykład i warsztaty na temat bonsai.

Kulminacją Festiwalu będzie wieczorna część artystyczna, podczas której publiczność zobaczy tańce japońskie w wykonaniu kilkunastu czołowych tancerzy z Kraju Kwitnącej Wiśni. Wystąpią m.in. znakomita tancerka Kozue Kawabe, która przez dwa lata doskonaliła swoje umiejętności w moskiewskiej Akademii Baletu Bolszoj oraz Yoshitaka Suzuki – tancerz występujący na scenach w Niemczech, Holandii i Wielkiej Brytanii.

XIX Festiwal Kultury Japońskiej „Letni powiew Japonii” organizuje Fundacja Polsko-Japońska YAMATO i Centrum Kultury Japońskiej w Przemyślu. Wydarzenie ma w tym roku specjalną oprawę z okazji stulecia nawiązania stosunków dyplomatycznych między Polską i Japonią. Cesarstwo Japonii było pierwszym krajem z Azji, a piątym na świecie, który uznał rząd premiera Ignacego Paderewskiego.

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Artykuły powiązane

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

Potrzebujesz pomocy? kliknij tutaj