Uroczyste otwarcie "Bramy na Bieszczady"
fot. starostwo jarosławskie

Dziś oficjalne przecięcie wstęgi i poświęcenie "Bramy na Bieszczady", czyli drogi Pruchnik w pow. jarosławskim - Nienadowa w przemyskim. Uroczystość będzie połączona z inauguracją sezonu motocyklowego Motorbike.

Rozpocznie ją o godz. 11.00 msza święta w sanktuarium w Jodłówce. Następnie pojazdy kolumną przejadą do Huciska Nienadowskiego gdzie nastąpi uroczyste poświęcenie drogi i podążą w kierunku Pruchnika.
Nowa droga usprawniła komunikację w południowej części powiatu jarosławskiego. Dla mieszkańców Jarosławia i okolic to także najbliższe połączenie z Bieszczadami, stąd jej nazwa. Prace, które wykonywała firma Strabag trwały od wiosny do jesieni ubiegłego roku.  

Choć droga formalnie widniała na mapach, to trzeba było ją zbudować od podstaw. Oprócz nowej jezdni wykonano także chodnik na najważniejszym odcinku, barierki, odwodnienia i inne niezbędne drogowe elementy. Budowa 7 kilometrowego odcinka Pruchnik - Hucisko Nienadowskie kosztowała 7 mln złotych. Z tego 3 mln pochodzą z ogólnopolskiego programu rozwoju gminnej i powiatowej infrastruktury drogowej. Reszta to środki powiatu jarosławskiego i gminy Pruchnik.

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Artykuły powiązane

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

Potrzebujesz pomocy? kliknij tutaj