Występy artystyczne, degustacje jadła kresowego, prezentacje rękodzieła, rekonstrukcje historyczne, wystawy oraz kiermasz książki podróżniczej i historycznej - takie atrakcje przygotowano na wielki finał tegorocznego Festiwalu Dziedzictwa Kresów. Wszystko rozpocznie się o godz. 14:00 na błoniach Kresowej Osady w Baszni Dolnej koło Lubaczowa. Gwiazdą wieczoru będą Kasia Stankiewicz i zespół Varius Manx.

Wydarzeniem towarzyszącym festiwalowi będzie II Festiwal Podkarpackiego Proziaka, czyli przysmaku regionalnego z udokumentowaną tradycją wyrobu od ponad 150 lat. Festiwal Proziaka organizuje wójt Gminy Lubaczów i Marszałek Województwa Podkarpackiego we współpracy ze Stowarzyszeniem na Rzecz Rozwoju i Promocji Podkarpacia Pro Carpathia.

Co ważne, na Festiwal Dziedzictwa Kresów w Baszni Dolnej można się wybrać koleją. Przewozy Regionalne Oddział Podkarpacki w Rzeszowie uruchomiły specjalny kurs szynobusu relacji Rzeszów – Basznia Dolna. Szynobus wyjedzie z Rzeszowa o godz. 12:47 i dotrze do stacji Basznia o godz. 14:23. Odjazd z powrotem do Rzeszowa ze stacji w Baszni zaplanowano na godz. 20:48.

Oceń ten artykuł
(1 głos)

Artykuły powiązane

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

Potrzebujesz pomocy? kliknij tutaj