Pod znakiem obchodów stulecia kontaktów dyplomatycznych między Polska a Japonią na Podkarpaciu odbywa się 19 edycja Festiwalu Kultury Japońskiej. Wydarzenia festiwalowe zaplanowano  dziś w Krasiczynie, jutro w  Krośnie a w niedzielę w Baranowie Sandomierskim. W programie nakładanie kimona, lekcje kaligrafii i warsztaty origami, oraz dużo muzyki i tańca - zapowiada pomysłodawczyni przedsięwzięcia dyrektor Centrum Kultury Japońskiej w Przemyślu. 

Iga Dżochowska dodaje, że obie nacje łączy podobna wrażliwość, stosunek do tradycji i miłość do muzyki Chopina. Jej zdaniem Japończycy interesują się Polską, podobnie jak Polacy Japonią. Kontakty zapoczątkowane w 1919 roku rozwinęły się tak, że teraz chyba te dwa państwa są najbardziej zaprzyjaźnione - uważa nasz gość. "Bardzo się szanujemy i podziwiamy wzajemnie, a dla Japończyków Polska jest oazą rozkwitu i spokoju w Europie"

Rośnie też  zainteresowanie nauką języka polskiego wśród Japończyków i japońskiego wśród Polaków. Lekcja japońskiego prowadzone są m.in w  Centrum Kultury Japońskiej w Przemyślu i chętnych nie brakuje.

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Artykuły powiązane

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

Potrzebujesz pomocy? kliknij tutaj