Afera podkarpacka ciąg dalszy. Były prezes sądu "pod lupą"
fot. archiwum

Jest wniosek o uchylenie immunitetu dla byłego prezesa Sądu Okręgowego w Tarnobrzegu i sędziego Sądu Apelacyjnego w Rzeszowie. Prokuratura chce przedstawić zarzuty korupcyjne - będącemu obecnie w stanie spoczynku - sędziemu Edwardowi L. Według prokuratury miał przyjąć co najmniej 30 tys. zł od Mariana D., byłego właściciela firmy Maante z Leżajska, który także miał sponsorować córce sędziego wycieczkę na Wyspy Kanaryjskie i finansować sędziowskie spotkania integracyjne.

Miało się to dziać w latach 2003-2009 w Tarnobrzegu, Leżajsku, Sandomierzu i w innych miejscowościach na Podkarpaciu. Czyny te są zagrożone karą do ośmiu lat pozbawienia wolności.

Jest to ciąg dalszy tzw. afery podkarpackiej. Śledztwo toczy się od listopada 2013 r. Skierowano już akty oskarżenia przeciwko m.in. byłej Prokurator Apelacyjnej w Rzeszowie Annie H., prokuratorowi byłej Prokuratury Apelacyjnej w Rzeszowie w stanie spoczynku Zbigniewowi N. i byłemu Dyrektorowi Delegatury UOP w Rzeszowie Januszowi W.

W śledztwie tym przedstawiono też zarzuty przyjmowania korzyści majątkowych oraz powoływania się na wpływy w instytucjach państwowych byłemu posłowi Janowi B.

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Artykuły powiązane

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

Potrzebujesz pomocy? kliknij tutaj