Rusza Festiwal Dziedzictwa Kresów
Plakat

Uroczystym koncertem z okazji 200. rocznicy urodzin Stanisława Moniuszki zainaugurowany zostanie dzisiaj (26 lipca) Festiwal Dziedzictwa Kresów organizowany przez Samorząd Województwa Podkarpackiego i Gminę Lubaczów.

O godz. 19:00 w zabytkowej cerkwi w Radrużu zaśpiewają: Bogusław Morka (tenor), Agnieszka Kozłowska (sopran) i Artur Janda (bas, baryton). Artystom akompaniować będzie Orkiestra Kameralna Alla Vienna pod dyrekcją prof. Adama Manijaka. Wcześniej, o godz. 17.45 odbędzie się spotkanie z prof. Jackiem Kowalskim, poetą, pieśniarzem i historykiem, zatytułowane „Straszny dwór, czyli Sarmackie korzenie Niepodległej”.

Wydarzeniem poprzedzającym Festiwal jest konferencja w Parku Zdrojowym w Horyńcu-Zdroju „Odkrywamy Roztocze Wschodnie”, połączona z promocją Ziemi Lubaczowskiej w filmie, wydawnictwach i zdjęciach.

Jak powiedział nam wójt gminy Lubaczów Wiesław Kapel, głównym celem czwartej edycji festiwalu jest propagowanie dziedzictwa dawnych Kresów Rzeczypospolitej Polskiej. W programie są różne wydarzenia kulturalne, artystyczne, kulinarne i sportowo-rekreacyjne, m.in. konferencje, warsztaty, spektakle, koncerty, wystawy i rajdy. Festiwal potrwa do 4 sierpnia.

Oceń ten artykuł
(3 głosów)

Artykuły powiązane

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.
Zapoznaj się z Zasadami publikowania komentarzy na stronie radio.rzeszow.pl

Potrzebujesz pomocy? kliknij tutaj