Prokuratura Okręgowa w Tarnobrzegu przejęła z Prokuratury Rejonowej  śledztwo w sprawie działania na szkodę Banku Spółdzielczego w Grębowie. Niedawno Komisja Nadzoru Finansowego zawiesiła działalność banku i wystąpiła do sądu z wnioskiem o ogłoszenie jego upadłości. Komisja stwierdziła,że bank utracił płynność finansową i przestał regulować swoje zobowiązania wobec  klientów.

 Prokuratura rozpoczęła śledztwo dotyczące m.in. udzielania kredytów z naruszeniem obowiązujących procedur bankowych, bez sprawdzenia zdolności kredytowych oraz bez właściwego zabezpieczenia.  Decyzje kredytowe podejmowane przez zarząd banku mogły spowodować  wyrządzenie szkody majątkowej w wysokości co najmniej 17 milionów złotych. Przestępstwo to zagrożone jest karą od roku do 10 lat więzienia. Jak informuje tarnobrzeska Prokuratura Okręgowa postępowanie znajduje się na wstępnym etapie, prowadzone jest w sprawie, co oznacza, że żadnej osobie nie zostały jeszcze postawione zarzuty.

 W razie ogłoszenia upadłości  Banku Spółdzielczego w Grębowie pieniądze jego klientom wypłaci  Bankowy Fundusz Gwarancyjny 

Oceń ten artykuł
(1 głos)

Artykuły powiązane

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

Potrzebujesz pomocy? kliknij tutaj