Nie kończą sie problemy z pociągami kursującymi na liniach kolejowych nr 107 i 108. Z powodu braku sprawnych pojazdów spalinowych znów wprowadzono tam autobusową komunikację zastępczą. Taka sytuacja występuje na trasach Jasło-Sanok i Sanok-Zagórz-Komańcza i potrwa przynajmniej do 3 sierpnia.

Podróżni, a zwłaszcza turyści narzekają,że zastępcze busy mają ograniczoną pojemność , nie można nimi np. przewozić rowerów. W  takim pojeździe nie zawsze mieszczą się wszyscy chętni . Tak było 16 lipca na trasie Sanok-Komańcza, kiedy  do busa nie weszła cała  grupa wycieczkowa. Pomógł prywatny przewoźnik kolejowy  SKPL, który jest podwykonawcą PKP Intercity i zorganizował  specjalny kurs do Komańczy.

 Problemy z kursowaniem pociągów spalinowych na południu regionu występują co najmniej od roku.   Jak informuje Podkarpacki Zakład Przewozów Regionalnych przyczyną utrudnień dla podróżnych są awarie jakim ulegają pociągi , kolizje ze zwierzyną leśną i pojazdami , a także długotrwałe przeglądy okresowe szynobusów.  

Oceń ten artykuł
(1 głos)

Artykuły powiązane

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

Potrzebujesz pomocy? kliknij tutaj