W przyszłym tygodniu będą już prawdopodobnie skompletowane listy wyborcze – zapowiedziała w Rzeszowie wicemarszałek Sejmu Małgorzata Kidawa-Błońska. Dodała, że Koalicja Obywatelska jest przygotowana do kampanii wyborczej. Kidawa-Błońska zaznaczyła, że na listach Koalicji będą nie tylko politycy. „Otwieramy się na organizacje pozarządowe, na stowarzyszenia obywatelskie, na samorządowców  - przekonywała.

          Z kolei liderka Nowoczesnej Katarzyna Lubnauer oceniła, że nie należy się koncentrować na personaliach. „My tutaj przyjechaliśmy po to, żeby rozmawiać o programie, żeby rozmawiać o +Szóstce Schetyny+, o wyższych płacach. To jest bardzo ważne dla ludzi. Jeżeli jest drożyzna, to ludzie chcą słyszeć, szczególnie ci najmniej zarabiający, (że) mogą otrzymać nawet 600 zł więcej” – zaznaczyła Lubnauer.

           Wskazała, że wśród tematów poruszanych przez mieszkańców pojawia się też kwestia czystego powietrza, chaos w edukacji, wzrost opłat ZUS czy kwestie zdrowia, w tym brak dostępu do leków, do specjalisty. „21 dni na dostęp do specjalisty to jest to, co chcemy wprowadzić” – przypomniała szefowa Nowoczesnej.

        Politycy Koalicji Obywatelskiej goszczą na Podkarpaciu w ramach objazdu po kraju i spotkań z mieszkańcami. W trakcie dwudniowej wizyty w regionie politycy odwiedzili m.in. Stalową Wolę, Tarnobrzeg, Leżajsk, Ropczyce, Przemyśl.

 pap

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Artykuły powiązane

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

Potrzebujesz pomocy? kliknij tutaj