"Król Lew" i "Hobbit"... po rzeszowsku
Fot. Krzysztof Szczepański / facebook

Pochodzący z Rzeszowa Krzysztof Szczepański jest jednym z głównych animatorów najnowszej produkcji Disneya “Król Lew”. Jutro ten film wchodzi na ekrany polskich kin. To jedna z najbardziej oczekiwanych premier, głównie z powodu zastosowanej technologii.

O tym jak skomplikowana, a jednocześnie fascynująca jest praca przy animacjach komputerowych Krzysztof Szczepański opowiadał na naszej antenie. Przez dwa lata pracował w Los Angeles przy najnowszej produkcji wytwórni Walta Disneya. Graficy podpatrywali jak zachowują się zwierzęta w prawdziwym świecie, a następnie ożywiali bajkowych bohaterów.

Krzysztof Szczepański zainteresował się grafiką komputerową na studiach w Wyższej Szkole Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie.

Po studiach wyjechał do Warszawy, następnie wysłał swoje portfolio do Nowej Zelandii i po kilku tygodniach dostał propozycję kontraktu. Stworzył Smauga, ogry i fantastyczne sceny do superprodukcji "Hobbit", następnie wyjechał do Ameryki i był twórcą animacji m.in do "Gwiezdnych Wojen" czy "Księgi Dżungli".

Oceń ten artykuł
(2 głosów)

Artykuły powiązane

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

Potrzebujesz pomocy? kliknij tutaj