Światowy Festiwal Polonijnych Zespołów Folklorystycznych na antenach regionalnych TVP
fot. Archiwum

Polskie Radio Rzeszów jutro na antenach 16 ośrodków regionalnych Telewizji Polskiej. Audycję "Piątek z radiem w telewizji" której tematem będzie inauguracja XVIII Światowego Festiwalu Polonijnych Zespołów Folklorystycznych będą mogli oglądać widzowie w całej Polsce.

W sumie w Festiwalu weźmie udział 33 zespoły z całego świata, m.in. z Australii, Brazylii, Wielkiej Brytanii, Stanów Zjednoczonych, Kanady, Francji, Ukrainy, Rosji i Czech. Tegoroczny Festiwal jest wyjątkowy, odbywa się bowiem pół wieku po jego pierwszej edycji. 

Rozpocznie się w jutro o godz. 17 korowodem, który przejdzie ulicami Rzeszowa od al. Lubomirskich na Rynek. Na inauguracje imprezy wystąpi Halina Mlynkova, która jako dziecko uczestniczyła w festiwalu, tańcząc i śpiewając w zespole Olza z czeskiego Cieszyna.

W sobotę i niedzielę zespoły polonijne koncertować będą na Rynku w Rzeszowie oraz w regionie, m.in. Iwoniczu i Rymanowie Zdroju, Wiśniowej, Przemyślu, Lubaczowie, Stalowej Woli, Bratkowicach, Sieniawie, Pruchniku i Żołyni. W hali na Podpromiu w poniedziałek o godz. 19.00 odbędzie się koncert Folklor Narodów Świata, a w środę koncert Galowy.

Oceń ten artykuł
(3 głosów)

Artykuły powiązane

1 komentarz

  • Walter 18 Lip, 2019

    Super jest co podziwiac Polonie z roznych krajow swiata.

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

Potrzebujesz pomocy? kliknij tutaj