Groźny przestępca z Rosji zatrzymany przez Straż Graniczną z Medyki
Fot. Bieszczadzki Oddział Straży Granicznej

39-letniego obywatela Rosji narodowości czeczeńskiej, poszukiwanego Europejskim Nakazem Aresztowania zatrzymał Bieszczadzki Oddział Straży Granicznej. Mężczyzna został zatrzymany w poniedziałek wieczorem na odcinku granicy, za który odpowiada placówka w Medyce.

"Partol Straży Granicznej pełniący służbę z wykorzystaniem tzw. pojazdu obserwacyjnego, umożliwiającego obserwację w nocy, zauważył po ukraińskiej stronie osobę, która zbliżyła się do granicy, a następnie idąc boso przeskoczyła zasieki, bramę i pokonując zakrzaczenia przedostała się do Polski" – mówił Piotr Zakielarz z Bieszczadzkiego Oddziału Straży Granicznej.

Mężczyzna nie posiadał przy sobie dokumentów, jednak w oparciu o międzynarodowe bazy policyjne ustalono, że jest to 39-letni obywatel Rosji narodowości czeczeńskiej. Okazało się także, że mężczyzna jest poszukiwany przez niemiecki wymiar sprawiedliwości, który wydał za nim Europejski Nakaz Aresztowania.

Cudzoziemiec jest podejrzewany o rozbój oraz groźby morderstwa, za które czaka go kara więzienia. Obecnie zatrzymany obywatel Rosji jest w dyspozycji prokuratury.

Oceń ten artykuł
(2 głosów)

Artykuły powiązane

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

Polskie Radio Rzeszów

Adres:
Zamkowa 3
35-032 Rzeszów
Telefon:
+48 17 852 15 01
Faks:
+48 17 875 05 03

Dodatkowe informacje

Dodatkowe informacje:

Antena: + 48 17 222 22 22

Newsroom: +48 17 875 01 50

Studia terenowe

Ostatnie komentarze

Potrzebujesz pomocy? kliknij tutaj