Z wielkich korporacji i dobrych posad przenieśli się do głuszy
fot. M.Cynkar

Przez wiele lat krajobraz przestrzenny w Nowinach Horynieckich położonych pośród malowniczych lasów psuł widok opuszczonych zrujnowanych obiektów po spółdzielni rolniczej z czasów PRL-u.

Sytuacja zmieniła się gdy nieruchomości zakupione zostały przez Ewę i Przemka Dzikiewicz ludzi z miasta związanych z dużym biznesem. Oboje pracowali w dużych korporacjach. Ewa w Rzeszowie, a Przemek w Nowym Jorku. Zrezygnowali z dobrych posad przenosząc się do głuszy i zakasując rękawy do pracy.

Remont kapitalny wykonali własnymi rękami. Mieszkańcy Nowin Horynieckich są pod ogromnym wrażeniem ich dokonań. Przede wszystkim cieszą się z uporządkowania terenu. Ruina zamieniła się w przyjazne gospodarstwo agroturystyczne z 15 miejscami noclegowymi i pokaźną biblioteką, z której korzystać mogą także miejscowi.

Ewa i Przemek hodują drób, owce, kozy i konie.

Oceń ten artykuł
(12 głosów)

Artykuły powiązane

2 komentarzy

  • Tutejszy 22 Lip, 2019

    Jak znam sytuację gminy i mieszkańców to poza tymi ludźmi jest jeszcze więcej w gminie Horyniec i ościennych którzy przyjechali osiedlili się tutaj i promują region. Zatem pytanie pojawia się dla radia takie. Dlaczego nie wyszukujecie tych ludzi odrobiną wysiłku tylko audycje są O tych którzy się do Was pchają ?

  • Niu 18 Lip, 2019

    Nowiny a nie Nowinki

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

Potrzebujesz pomocy? kliknij tutaj