Mistrzostwa Podkarpacia w Płukaniu Złota
fot. archiwum ugdebica.pl

Ciekawa propozycja na spędzenie niedzielnego popołudnia (14.07) w Gumniskach w gminie Dębica. Odbędą się tam „Mistrzostwa Podkarpacia w Płukaniu Złota”.

Impreza nawiązuje do legendarnej historii wsi Braciejowa i Gumniska, gdzie wytapiano brąz i żelazo odnajdując przy okazji złoto.

Jak mówi dyrektor Centrum Kultury i Bibliotek Gminy Dębica Marcin Ciszek, najlepsi zawodnicy oprócz nagród, staną się właścicielami drobinek szlachetnego kruszcu. Wystarczy trochę cierpliwości, umiejętności i braku strachu przed zamoczeniem się w wodzie. To prawdziwe złoto, które po wypłukaniu zabiera się do domu jako pamiątkę - dodaje Marcin Ciszek.

Początek "Mistrzostw Podkarpacia w Płukaniu Złota" w Gumniskach o godz, 16:00. Nad przebiegiem imprezy będą czuwać prawdziwi eksperci - Polskie Bractwo Kopaczy Złota ze Złotoryi. Podczas imprezy na stoisku Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej i Stowarzyszenia Inicjatyw Społecznych Nowe Możliwości będzie można przekazać datek na rzecz dzieci niepełnosprawnych z terenu Gminy Dębica.

Oceń ten artykuł
(1 głos)

Artykuły powiązane

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

Potrzebujesz pomocy? kliknij tutaj