Teatry z Gruzji, Litwy, Ukrainy i Polski zjadą do Rzeszowa
fot. archiwum

Teatry z Gruzji, Litwy, Ukrainy i Polski wezmą udział w Międzynarodowym Festiwalu Trans/Misje – Wschód Sztuki, który odbędzie się pod koniec sierpnia w Rzeszowie. Pomysłodawcą wydarzenia jest dyrektor Teatru im. Wandy Siemaszkowej w Rzeszowie Jan Nowara.

Sekretarz literacka rzeszowskiego teatru Monika Midura, powiedziała, że tegoroczny festiwal nawiązuje ideą do ubiegłorocznego, ale nie są jego kontynuacją. Artyści przyjadą do Rzeszowa, żeby łączyć sztuki i ludzi. Dla wszystkich kluczowy jest kontekst pogranicza, zarówno geograficznego, jak i kulturowego. Dla teatrów festiwal ma być źródłem inspiracji.

Gospodarze zaprezentują spektakle muzyczne. Jednym z nich będzie spektakl o początkach kariery Tadeusza Nalepy „Kiedy byłem małym chłopcem” w reżyserii Tomasza Mana. Rzeszowski teatr przygotuje także premierę spektaklu „Chcemy więcej” w reżyserii Jana Nowary. Znajdą się w nim największe przeboje polskiej sceny muzycznej.

W programie festiwalu, obok spektakli są także koncerty muzyczne, wystawy fotografii i współczesnego plakatu teatralnego oraz pokazy filmowe.

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Artykuły powiązane

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

Potrzebujesz pomocy? kliknij tutaj